FAQ - Broilking

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

  1. V čem jsou grily Broil King lepší a proč bych si měl pořídit gril právě od této značky? Odpověď na tuto otázku by byla asi na dlouhé povídání, nicméně pokusíme se v krátkosti napsat pár nejdůležitějších argumentů. Především Broil King není marketingová značka, ale opravdový výrobce s vlastními továrnami v USA a Kanadě. Grily jsou vyrobeny ze severoamerické oceli a hliníku (výrobce má certifikaci ISO9001). Navíc jde o rodinnou firmu a tak jsou případně změny rychlejší než je to mu u konkurence, která vlastní výrobou nedisponuje. Co se produktů samotných týká je zde jasně vidět, že se nešetří na materiálu. Broil King má většinou více hořáků na stejně velkou grilovací plochu jako konkurence a hořáky jsou také blízko u sebe a rovnoměrněji prohřívají grilovací plochu. Hlavní předností Broil King je také to, že plocha krytů hořáků ze které se odpařuje odkapávající tuk je často o několik desítek procent větší než u konkurence. Někteří výrobci používají například kryty hořáků, pod kterými ale žádný hořák není a odpařování tuku tak je menší a chuť potom tedy velmi pravděpodobně je méně výrazná než u Broil King. Míst kde konkurenti šetří a by se našlo jistě více a naši prodejci vám výhody rádi ukáží při návštěvě prodejny.. 
  2. Uvažuji o zakoupení grilu a nemohu se rozhodnout zda si vybrat s rožněm nebo bez, můžete mi prosím poradit v čem je hlavní výhoda rožně? Motorový otočný rožeň vám umožní grilovat podle modelu grilu až 10 kg masa (motor je stále stejný, ale rozdíl je v prostoru uvnitř grilu). Výhodou rožnění je především to, že při rožnění nedochází k nerovnoměrnému přesunu šťáv uvnitř masa. Když budete grilovat třeba kuře na stojánku veškerá šťáva se přemístí do spodní části a velké množství jí také vypečete z masa ven u rožnění je tento efekti minimalizován.
  3. Jsme klasická rodina 2 dospělí a 2 děti a nevím jak velký gril máme zvolit, můžete nám poradit? To kolik osob budete na grilu obsluhovat je pouze jeden z mála parametrů, který výběr grilu ovlivňuje. Rozhodující je především to, zda chete gril pro menší nenáročné grilování, nebo chcete venku trávit v létě opravdu maximum času a nechcete, aby vás gril pak omezoval příi přípravě kompletní večeře. Máme v nabídce řadu menších skvělých grilů například model GEM nebo Royal. Nicméně dobře rozmyslete, zda nebude v budoucnu přeci jen chtít od grilů více. Gril vám velmi pravděpodobně vydrží 15 nebo 20 let a za tu dobu se může počet osob na vašich grilovačkách zásadně změnit. Výhoda větších modelů tak není pouze ve velikosti plochy, ale hlavně v jejím využití. Do modelů Baron například můžete vložit modul obdélníkové wok pánve nebo klidně i dvě, případně do modelu Regal se vejde i větší pizza kámen a pekáč na žebra, který jinam nedáte. Stejný příklad je miska na zeleninu, kdy do menších modelů dáte zase jen malé verze atp. Doporučujeme vám proto navštívit našeho prodejce a tam si nechat ukázat co všechno nabízí větší modely proti menším a na ístě se pak snadněji rozhodnete. Jsme si vědomi toho, že cenový rozdíl mezi malým a velkým modelem je často větší než zákazník očekává, na druhou stranu i rozdíl v řádu 10.000 Kč je třeba hodnotit s ohledem na životnost našich grilů, která se pohybuje v řádech desítek let.
  4. Chtěl bych si gril koupit přímo u vás, ale nevidím nikde odkaz na eshop? Naše firma neprodává zboží koncovým zákazníkům, protože nechce konkurovat síti spolupracujících prodejen. Jen tak si můžeme být jisti, že náš prodejce nebude sloužit pouze jako zdroj informací a následně si zákazník objedná přímo u nás. Prohlídka zboží na kamenné prodejně vám navíc dá  určitě více, než obrázky na internetu. U řady prodejců si navíc může prohlédnout i konkurenční produkty a protože se konkurence nebojíme, nemáme důvod vás od návštěvy prodejny odrazovat.
  5. O značce Broil King jsem zatím neslyšela a obávám se zda nebude problém například s dodáním náhradních dílů. Můžete mi sdělit jaká je podpora značky v tomto ohledu v ČR? Máte pravdu, že na místním trhu nemá značka dlouhou tradici. V USA a Kanadě však tento výrobce funguje již cca 30 let a podle informací právě od výrobce jsou schopni dodat náhradní díly na všechny grily které dodali za tuto dobu na trh. V ČR máme vlastní sklad běžných náhradních dílů a v případě hořáků, roštů a dalších často žádaných položek jsme schopni díly dodat okamžitě. V případě, že poškodíte některou z částí, kterou skladem nemáme, může dodání dílu několik týdnů trvat, ale zatím se nám nestalo, že bychom nedokázali díl zajistit.

V případě, že máte technický problém s vaším grilem Broil King, kontaktujte prosím svého prodejce, který vám bude nápomocen při jeho řešení.

Infolinka:
+420 774 154 484

E-mail:
info@broilking.cz